تبلیغات

آمار بازدید

کاربران آنلاین: 1
بازدید امروز : 2414
بازدید دیروز : 279
بازدید این هفته : 3637
بازدید این ماه : 18434
کل بازدیدها : 802559

سلامت انسان

برخی از عادات بدی که سلامت انسان را به خطر می اندازند

هنگامی که به اندازه کافی نمی‌خوابید، صبحانه نمی‌خورید، ورزش نمی‌کنید یا بی‌میل می‌شوید، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ با مطالعه این مطلب خواهید یافت چگونه برخی از عادات بد، سلامت انسان را به خطر می‌اندازند.

وقتی کم بخوابیم چه اتفاقی می‌افتد؟

هیچ کس به طور قطع از دلیل ضرورت خواب مطلع نیست اما شکی نیست که ایجاد کوچکترین آسیبی عملکرد بدن را مختل می‌کند. برای مثال، مطالعات نشان داده است که کمبود خواب، سطح هورمون لیپتین؛ هورمونی که کنترل‌کننده اشتهاست را پائین می‌آورد. به این مفهوم کهکم‌ خوابی باعث پرخوری کردن می‌شود. کمبود خواب سطح هورمون استرس را هم افزایش می‌دهد و بدن شما را وادار می‌کند تا گلوکز بیشتری به جریان خون وارد کند. همچنین کم خوابی، حساسیت بدن‌تان را به انسولین کمتر می‌کند. اما این تازه ابتدای کار است. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که کم خوابی تولید مواد شیمیایی مخصوص سیستم ایمنی را که از بدن در برابر میکروب‌ها محافظت می‌کنند، مسدود می‌کند. با چند دقیقه بستن چشم‌ها خودتان را فریب دهید وگرنه شاید مجبور شوید یک بسته دستمال کاغذی را برای آبریزش بینی خود مصرف کنید و به داروی ضد سرفه نیاز پیدا کنید. پژوهشی که در سال ٢٠٠٩ انجام شده،دریافته است افرادی که شب‌ها کمتر از هفت ساعت می‌خوابند، سه برابر بیشتر از دیگران سرما می‌خورند. پژوهش‌های دیگر بیانگر آن است که کمبود خواب بسیار کم، به طور مثال کاهش هشت ساعت خواب شبانه معمول به شش ساعت، می‌تواند میزان التهاب‌های مزمن را افزایش دهد که خطر ابتلا به بسیاری از ناراحتی‌ها اعم از حملات قلبی، کوفتگی‌ها و پوکی استخوان را بالا می‌برد.

به غیر از این مسائل، اثرات آنی و ناگهانی‌ای هم به وجود می‌آورد. وقتی زنگ ساعت، شما را از خوابی عمیق بیدار می‌کند، چون شما خواب کاملی نداشتید، روز را با ترشرویی و بدخلقی آغاز خواهید کرد و با سپری شدن روز، شما بیشتر احساس کسالت خواهید کرد. برخیمتخصصان اعصاب بر این باور هستند که هدف از خوابیدن این است که مغز شما برای ساخت و استحکام بخشیدن به اتصالات بین عصب‌ها فرصتی را به دست آورد. پژوهش‌ها نشان داده‌اند کسانی که به اندازه کافی استراحت می‌کنند، اطلاعات تازه را سریع‌تر یاد گرفته و ذهنی قوی‌تر دارند. کم‌خوابی زمان واکنش نشان دادن به مسائل پیرامون را کاهش داده و همچنین شما را بیشتر در معرض خطر تصادفات و رویدادهای ناگوار قرار می‌دهد.

نتیجه‌گیری: در حالی که برخی افراد می‌توانند با کم خوابی زندگی را ادامه دهند، بسیاری از ما احتیاج به هفت ساعت خواب شبانه داریم. بررسی‌ها می‌گویند یکی از نشانه‌های داشتن خواب کافی این است که شما هر روز می‌توانید بدون نیاز به ساعت زنگدار، سر وقت بیدار شوید.

اگر هر روز صبحانه نخوریم چه اتفاقی می‌افتد؟

زمانی که پس از استراحت طولانی شبانگاهی از خواب بیدار می‌شوید، بدن شما تقریبا دوازده ساعت را بدون غذا گذرانده است. این مسأله یک معنا دارد: شما نیاز به سوخت و انرژی دارید. این دقیقاً یعنی شما در جریان خون‌تان دچار کمبود گلوکز هستید. اگر صبحانه نخورید و با این قند پائین از خانه خارج شوید، یکی از ارگان‌های بخصوص بدن شما نخواهد نتوانست با تمام سرعت به فعالیت بپردازد، که آن ارگان همانا مغز است که برای اداره مؤثر بدن نیاز به جریان مداوم قند خون دارد. در این هنگام حتی قند خون پائین ممکن است حالت تهوع و اختلال در اعصاب ایجاد کند و ممکن است احساس عدم هوشیاری هم بکنید. بررسی‌ها روی بچه‌های محصل نشان داده که دانش آموزانی که صبح‌ها صبحانه می‌خورند، حضور ذهن بیشتری دارند و نسبت به آن دسته از دانش آموزانی که صبحانه نمی‌خورند، یادگیری بهتری دارند.

علاوه بر این، صرف ‌نظر کردن از وعده صبحانه بعدها سبب پرخوری می‌شود. یک متخصص غدد درون ‌ریز به نام دکتر سوما دروناوالی، در دانشگاه مرکز پزشکی شیکاگو، می‌گوید: «وعده صبحانه برای تحت کنترل درآوردن اشتهای شما برای باقی روز از اهمیت خاصی برخوردار است.» این یعنی، حذف صبحانه و تا ظهر چیزی نخوردن و دل ضعفه داشتن، شما را آنقدرگرسنه می‌کند که نتوانید پیش از خوردن غذا، سالاد بخورید و در عوض یک پرس بزرگ غذا را بخورید. بیشتر این افراد، کالری‌هایی که باید در وعده صبحانه دریافت می‌کرده‌اند و با نخوردن صبحانه آنها را از دست داده‌اند را با پرخوری در وعده ناهار و شام جبران می‌کنند. آنها معمولاً در وعده‌های غذایی، غذاهایی می‌خورند که دارای چربی‌های اشباع ‌شده هستند و باعث مسدود شدن شریان‌ها می‌شوند. در ضمن، کسانی که صبحانه نمی‌خورند تمایل بیشتری بهخوردن خوراکی‌های بی‌ارزش و میان وعده‌ها دارند. یک پژوهش دریافته است خانم‌های چاقی که اغلب مخالف خوردن صبحانه هستند، می‌توانند با اضافه کردن این وعده غذایی به راحتی حدود دو کیلوگرم وزن کم کنند. اگر به طور منظم صبحانه بخورید، نه تنها دچار اضافه وزن نخواهید شد، بلکه قند خونت نیز تنظیم خواهد شد.

نتیجه‌گیری: بیش از یک چهارم افرادی که اضافه وزن دارند، صبحانه نمی‌خورند. نشسته صبحانه خوردن نیز ممکن است بیش از ۵٠ درصد احتمال مقاومت انسولین را افزایش دهد. این مشکل سبب ابتلا به دیابت نوع ٢ می‌شود.

 وقتی تمام روز بیکار باشیم چه می‌شود؟

آیا تا به حال این گفته قدیمی را شنیده‌اید که «شیطان برای دست‌های بیکار، کاری پیدا می‌کند؟» سپری کردن روز با تنبلی و نشستن روی مبل، شاید به نظر شما شیطانی نباشد اما بدن شما به شکل‌های مختلفی با قند یا گلوکز بدون مصرف در جریان خون شما مشکل پیدا می‌کند. پیاده‌روی یا انجام هرگونه تمرینات و فعالیت‌های ورزشی، سلول‌های ماهیچه‌ای را مجبور به جذب گلوکزهایی که برای تولید انرژی به کار می‌روند، می‌کنند. هنگامی که روزها به اندازه کافی از ماهیچه‌های خود کار نکشید، گلوکز در بدن شما بدون استفاده باقی می‌ماند. زندگی به روش نشسته و بی‌حرکتی بیش از اندازه، دو مشکل اساسی به وجود می‌آورد:

۱) بدن شما مقداری از قند مصرف نشده را تبدیل به چربی می‌کند. این چربی‌ها اغلب در باسن، ران‌ها و شکم ذخیره می‌شود و آنها را بزرگ خواهد کرد. بعدها این توده چربی نگرانی‌های زیادی ایجاد خواهد کرد. پژوهشی نشان داده سلول‌های چربی اطراف کمر، موادشیمیایی‌ای تولید می‌کند که سبب مقاومت انسولین و التهاب می‌شود که ناراحتی‌های قلبی و بیماری‌هایی از این دست را افزایش می‌دهد.

۲) حرکت کند گلوکز در خون، میزان ترکیبات خطرناکی که AGE نامیده می‌شوند را افزایش می‌دهد و این ترکیبات می‌توانند به رشته‌های عصبی و سلول‌های خونی آسیب وارد کنند و این از دلایل آن است که در قند خون بالا عوارض بیماری دیابت نظیر از دست دادن بینایی و بیماری‌های کلیوی ظهور پیدا می‌کند.

برخاستن از روی مبل و بیرون رفتن از خانه برای پیاده‌روی می‌تواند برای جلوگیری از این سرنوشت به شما کمک زیادی کند. ورزش یک چربی‌ سوز قابل اطمینان است و بررسی‌ها نشان داده که فعالیت‌های فیزیکی سطح AGE را کاهش می‌دهد.

نتیجه‌گیری: تمام روز نشستن در یک جا، ممکن است باعث شود تا شما تمامی برنامه‌های تلویزیونی مورد علاقه خود را تماشا کنید، اما این عمل سبب ذخیره شدن قند خون بد در بدن، اضافه وزن و انواع مشکلات خواهد شد.

وقتی همیشه عصبانی باشیم، چه اتفاقی می‌افتد؟

خشمگین شدن به تنهایی مشکلی ایجاد نمی‌کند. هر چند وقت یکبار عصبی شدن، امری طبیعی بوده و برای سلامتی هم لازم است. اما همیشه عصبانی بودن موضوعی دیگر است و برای شما بسیار بد است. صرف نظر از به هم خوردن خلق‌ و خو و جدا شدن شما از دیگران، تمام روز بد خلق و خشمگین بودن می‌تواند کنترل دیابت را بسیار دشوار کند. عصبانیت شکلی از احساس استرس است که سبب می‌شود تا بدن شما آدرنالین و سایر هورمون‌های مربوطه را آزاد کند. یکی از تأثیرات هورمون‌های استرس، بالا بردن قند خون است. به علاوه، استرس ممکن است در شما عادات بدی، از جمله زیاده‌روی در خوردن خوراکی‌های بی‌ارزش که می‌تواند شرایط بدتری را ایجاد کند به وجود آورد. موارد دیگری هم وجود دارد. اگر شما همیشه به خشم و عصبانیت خود اجازه خودنمایی دهید، ممکن است قلب شما آسیب ببیند. آیا هر چند وقت یکبار آزرده و رنجیده می‌شوید، اما با بی‌اعتنایی از آن می‌گذرید؟ مشکلی نیست. امااکنون دانشمندان می‌دانند که عصبی بودن فشارخون را بالا می‌برد. در حالی که به هیچ‌ وجه تعجبی هم ندارد، پژوهش تازه‌ای در دانشگاه یل، دریافته است افرادی که اجازه می‌دهند عصبانیت بر آنها غلبه کند، به میزان زیادی از ماده‌ای که ایندوتلین نامیده می‌شود در بدن خود دارند که با ایجاد رسوباتی در رگ‌های خونی مانند رسوب چربی‌ها، کلسترول و سایر مواد چرب در رگ‌ها، که محرک ایجاد حملات قلبی است و خون را با شدت در رگ‌ها به حالت لخته درمی‌آورد. پژوهش دیگری هم دریافته متحمل شدن خشم زیاد، در واقع می‌تواند سبببی‌نظمی در ضربان قلب شده و به طور موقتی باعث ایست قلبی می‌شود.

نتیجه‌گیری: عصبانیت و خشم به مدت طولانی یک سم کشنده است، پس راهی برای خلاص شدن از آن بیابید. میزان خشم خود را برای خودتان در دفترچه‌ای یادداشت کنید تا بتوانید از اندازه آن آگاهی پیدا کنید. از دوستان یا اعضای خانواده‌تان که باعث عصبی شدن شما می‌شوند، دوری کنید و به آنها تذکر دهید. در این مواقع کاری انجام دهید که خشم‌تان را کاهش دهد و آرامش پیدا کنید و به طور مثال از خانه بیرون بروید و فریاد بزنید.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
سلامت انسان, ۱۰٫۰ out of 10 based on 2 ratings

۸۲ نظر یا دیدگاه برای “سلامت انسان”

 1. آه شب نوشته است:

  سلام آشفته
  به به … چه مطلب مفیدی
  من که همیشه سعی کردم این عادتهای غلط رو نداشته باشم
  تازه پیشرفت کردم هر روز صبح بدون صدای زنگ ساعت راس ساعت ۸ صبح از خواب بیدار شم حتی روزهای تعطیل

  البته قابل توجه بعضیها، زیاد خوابیدن مثل کم خوابیدن عادت بدیه ها … از ما گفتن بود

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. مریم نوشته است:

  سلام
  جناب آشفته خسته نباشین چه مطالب مفیدی
  من از همین حالا دو تا تصمیم کبری گرفتم شب خوب بخوابم صبحانه هم کامل بخورم
  اگه یادم رفت همه دوستان یاد آوری کنند.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. آه شب نوشته است:

  سلام مریم جان
  به نظرم زود بیدار شدن واقعا تصمیم کبراست ولی صبحانه به این خوشمزگی ! آخه مریم چی بگم به تو :)
  پس یادت نره فردا صبح برای شروع یه صبحانه مفصل بخوری

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. مریم جدید نوشته است:

  سلام به همه دوستای گلم؛ آشفته، مریم، آه شب، دمپایی پاره، سحر و همه که شاید اسمشون رو جاانداخته باشم
  الان کیش هستم و تو لابی هتل نشستم و اومدم یه سری بهتون بزنم
  جای همتون خیلی خالیه
  از دیروز که اومدم تا الان که حسابی بهم خوش گذشته تا جمعه می مونم و کلی برنامه تفریحی و خوش گذرونی برای خودم ریختم سه تارم رو هم آوردم که همدمم باشه خلاصه کلی صفا می کنم
  مریم جان خوشحالم که خوبی حرفهای آشفته رو هم در مورد سوختن غذا جدی نگیر
  آشفته باورم نمی شه با دمپایی رفتی کوه…

  امیدوارم همتون سلامت باشین
  سعی می کنم هر وقت که وقتم خالی بود بیام توی لابی بشینم و باهاتون گپ بزنم
  :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. آه شب نوشته است:

  طبق آخرین یافته موسسه پزشکی آمریکا نوع سرطان جدید پوستی کشف شده است که عامل محرک و ایجاد کننده آن توسط اکسید نیترو سیلور ایجاد می شود . هنگامیکه کارتهای شارژ تلفن همراه را خریداری میکنید، قسمتی را که باید با ناخن بخراشید محتوی این ماده بوده که سرطان زا اعلام شده است .لطفا خراشیدن را با پوست انگشتان یا ناخن انجام ندهید

  لطفا اطلاع رسانی کنید…

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 6. مریم جدید نوشته است:

  آشفته؛ بعد از این که کامنت رو گذاشتم مطلبت رو خوندم خیلی خوب و مفید بود مرسی
  من که مدتیه هم شبها کم می خوابم هم صبحانه نمی خورم هم عصبانی هستم هم سرکار نمی رم و بیکارم
  ولی ۶ کیلو کم کردم
  ;)
  اما چون دیگه وضع روحیم خیلی خراب شده تصمیم گرفتم بیام سفر بعد هم اگه خدا بخواد دوباره برم سرکار
  و سعی کنم شبها زودتر بخوابم
  صبحانه هم بخورم
  و از همه مهمتر یه کارهایی بکنم که حال روحیم دوباره خوب خوب خوب شاد بشه
  ممنون آشفته تذکر به جایی بود
  شما هم دعا کنین که همه اینها شدنی بشه

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 7. آه شب نوشته است:

  سلام مریم جدید
  امیدوارم سفر کیش حسابی بهت خوش بگذره …
  و وقتی برگشتی با یه روحیه خوب به کارو زندگیت برسی
  برات آرزوی روزهای پر از شادی رو دارم

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 8. آ شـــفـته نوشته است:

  سلام به همه دوستان عزیزم.
  بعضی از دوستان یواشکی آپ میکنند .. اشکال نداره
  اه شب و مریم اپ هر دوتونو دیدم . خیلی خوب بود و جالب اینجاست همه با هم اپیدیم.
  مریم جدید هم از بس از بوشهر و جنوب بهش گفتیم خوشش اومد و بدو رفت کیش که جت اسکی سوار شه و تو دریا شنا کنه. ماهی و دیگه غذا های دریایی رو بخوره. خوش بگذره
  امروز صبح فرحناز خانم بعد از مدتها اومد سایت و خوشحال شدم. شاید در اینده یه پایه ثابت دیگه به سایتمون اضاف شه.
  سحر خانم هم با کامنت های زیبایشون منو خوشحال میکنه. خیلی دوست دارم برم ساری . الان اونجا خیای خوش اب و هوا هست.
  مردی با دمپایی پاره بدو بیا به روزم . دلت خوش نکن بیام وبلاگت و خبرت بدم. ظاهرا تمام دوستانم بهت علاقه پیدا کردن. چشم سفید

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 9. آ شـــفـته نوشته است:

  آه شب کامنت خوب و مفیدی گذاشتی. بهت گفته بودم یه ipad apple خریدم و ویه خط ایرانسل روش گذاشتم و هر جا میرم میتونم به اینترنت وصل شم.

  دیگه نیازی نیست برم از مغازه شارژ بگیرم. میرم از سایت شارژ میخرم

  تو هم یکیشو بخر . خیلی باحاله . سایت رو با خودش آپ کردم خیلی عملکرد توپی داره

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 10. آ شـــفـته نوشته است:

  هنوز تمام بدنم کوفته هست. پاهام درد میکنه. اما خیلی کوهنوردی باحاله. دوست دارم باز هم برم.
  جاتون خالی . برای برگشتن رفتیم بازار کازرون و من کلی انار خریدم

  خیلی انار دوست دارم

  رسیدم خونه ۳تاشو برداشتم و تو یه ظرف بزرگ دونه دونه کردم. دلتون ….

  انارش دو مزه بود کمی ترش و کمی شیرین .. خودم یه خورده نمک بهش اضاف کردم که
  خوشمزهتر شه

  بعد گذاشتم تو یخچال کمی خنک شه

  وااااااای چه خوشمزه شده…. واقعا بعد از یک کوهنوردی سخت خوردن این انار خوشمزه
  میچسبه

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 11. آه شب نوشته است:

  متخصصان تغذیه پنج ماده مغذی را معرفی کرده‌اند که برای حفظ سلامت قلب، کنترل فشار خون و حتی افزایش قدرت حافظه و تمرکز کارمندان مفید است، این پنج ماده عبارتند از:
  گردو: تحقیقات جدید نشان می‌دهد گردو نسبت به مغزهای دیگر مانند بادام، پسته و بادام زمینی دارای آنتی اکسیدان بیشتر و از نوع بهتری است. البته تمام مغزها برای کاهش چربی و پیشگیری از بیماری‌های قلبی مفید هستند. گردو می‌تواند فعالیت‌های شناختی و حرکتی در مبتلایان به آلزایمر را بهبود بخشد. متخصصان مصرف ۷ عدد گردو را در روز توصیه می‌کنند.
  چای سبز:«پلی فنل» یکی از مواد اصلی موجود در چای سبز است که برای ترمیم DNA آسیب دیده بسیار مفید است و همچنین محرک سیستم ایمنی بدن است. از خواص دیگر چای سبز کاهش خطر ابتلا به سرطان از جمله سرطان پوست و پروستات است.
  ذرت :یکی از بهترین میان وعده‌هایی که می‌توان از آن استفاده کرد ذرت بو داده است. این ماده غذایی سرشار از فیبر و آنتی‌اکسیدان است اگر با مقدار بسیار کمی نمک بو داده شود میان وعده مناسبی است.
  شکلات تلخ: دارای آنتی‌اکسیدان قوی پلی فنل است که می‌تواند با عوامل خطر بیماری‌های قلبی مانند کلسترول و لخته شدن خون مبارزه کند. مطالعات نشان می‌دهد که مصرف مقدار کمی شکلات تلخ در روز فشار خون افراد مبتلا به فشار خون بالا را کاهش می‌دهد. کافئین هم که از دیگر مواد موثر در شکلات تلخ است که برای حفظ شادابی و افزایش تمرکز موثر است.
  میوه‌ها:میوه‌ها نه تنها از گرسنگی کاذب جلوگیری می‌کنند بلکه با مواد مغذی خود، می‌توانند انرژی لازم در طول روز را فراهم کنند. از میان میوه‌ها می‌توان سیب، پرتقال، انبه و موز را انتخاب کرد که بهتر است هر روز و با نظم مشخص از آنها استفاده شود.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 12. آه شب نوشته است:

  آشفته مطلب پزشکی گذاشتی کامنتهای منم به پزشکی ارتباط پیدا میکنه دیگه …
  امیدوارم دوستان استفاده ببرن ….

  راستی دیگه با ipad سریعا به سایت دسترسی داری … نمیزاری آب از آب تکون بخوره … خدا به دادمون برسه

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 13. آه شب نوشته است:

  واااااااااااااااای آشفته
  چه انارهای قشنگی… من عاشق انارم
  باید علاوه بر نمک یه کم نعنا خشکم بهشون میزدی عالی میشدا … نوش جانت
  خودمونیما خستگی وکوفتگی اردو به این انار خریدنه
  می ارزیده

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 14. آ شـــفـته نوشته است:

  آه شب بلد نبودم نعنا اضافش کنم. فکر کنم با تو و مریم ها باشم خیلی چیزا یاد میگیرم. دیدی تو وب مریم ترشی بامیه. بسم الله
  اینا از چه چیزای دیگه که ترشی نمیسازند.
  باید یه بار برم خونشون ببینم این دختر چه چیزای تو خونه درست میکنه

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 15. مریم نوشته است:

  ببین آه شب این بدجنس رفته کازرون سوغات نخریده هیچ انار خریده خودش خورده عکسشو برا ما گذاشته این دفعه انار می خوری یه کم گلپر هم بهش اضافه کن .در ضمن ما انار بخوایم نمی ریم کازرون همین باغهای اطراف شهرمون پر از انار های آبدار و قرمزه .
  من بیصبرانه منتظر تمامی شما دوستان هستم و باعث افتخارمه که پذیرای شما عزیزان باشم حتی فکر کردن بهش خیلی برام خوشاینده از حالا اعلام می کنم اردیبهشت فصل سفر به شهر ماست خودتونو آماده کنید.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 16. سحر نوشته است:

  سلام سلام سلام
  من اومدم
  روز همه خوش
  مریم جدید منم کیش میخواااااااااااااااااااااااااااام
  بهت خوش بگذره
  آشفته انار دو مزه نه
  ملس
  ضمنا بهترین انار ایران و بهشهر داره
  شهر عزیزم جاتون خالی از در و دیوارش این روزها انار آویزونه
  آشفته منم ipad میخواااااااااااااااااااام

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 1.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 17. سحر نوشته است:

  راستی آشفته بارون داشتیم شدید سیل راه افتاد جات خالیه
  خیلی وقته بهم قول دادی و نیومدی
  هر وقت بیای قدمت رو چشم یه قراری بزار با بچه ها همگی بیاد شمال بریم خوش بگذرونیم
  ضمنا یادت نره دمپائی پاره رو هم بیاری یه کم سر به سرش بزرایم

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 18. آه شب نوشته است:

  چی بگم مریم جون … آشفته هست دیگه … وقتی با دمپایی میره کوه … وبقیه قضایا آخه چی بگم من؟

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 19. آ شـــفـته نوشته است:

  سلام به همه دوستان گلم
  ……

  مریم خوبی.. من به جز نمک چیزی بلد نبودم تو انارام بریزم که خوشمزه شه . اما اه شب نعنا پیشنهاد داد که خیلی خوشمزهترش کرد. ولی این گلپر دیگه چی هست. روم نشد از خونه سوال کنم. کمی بیشتر توضیح بده.در ضمن شما و سحر این همه واسه شهرتون کلاس نذارید. انار شهر شما رادیو اکتیوی هست خودت میدونی چرا. سحر خانم تو شهر ما IPAD مثل بسکویت مادر فراونه

  آه شب.. میدونی چی شده. من دیروز انار رو با دستام دونه کردم الان همه انگشتام و دستم سیاه شده .. حالا چی کنم….؟

  خوشبحال مریم جدید. منم کیش میخواهم. اسم کیش که میشنوم یاد دوستم میوفتم. یادش بخیر
  انشالله بهت خوشبگذره و وقتی اومدی برامون از مسافرتت تعریف کن.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 20. آ شـــفـته نوشته است:

  اه شب چقدر با نعنا خوشمزه شده. وااااااای به قول سحر ملس شده
  دیگه با دمپایی نمیرم کوه. اینبار کلی تجربه کسب کردم . باورتون نمیشه تا الان هم تمام تنم درد میکنه

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 21. مریم جدید نوشته است:

  سلام بچه ها
  اینجا خیلی خوش می گذره هر روز می رم ساحل دوچرخه سواری امشب بعد از دوچرخه سواری رفتم یه خورده کنار آب نشستم خیلی حال داد
  تا حالا کشتی تفریحی و کشتی آکواریوم و قلعه وحشت و جنگ شبانه ایرانیا رفتم
  فردا صبح می رم غواصی بعد از ظهر هم گشت VIP جزیره
  پس فردا هم پارک دلفین ها می رم
  چهارشنبه می رم سوارکاری تو ساحل و پلاژ بانوان
  برای پنج شنبه هنوز برنامه ندارم
  دوچرخه سواری هم که هر روز تو برنامه هست
  شاید پنج شنبه برم جت اسکی یا چتر بازی نمی دونم شما چی پیشنهاد می دین؟
  جمعه هم که بلیط برگشتمه
  وای خیلی خوش می گذره تا حالا هیچ سفری اینقدر بهم خوش نگذشته بود جای همتون خالی
  :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 22. مریم جدید نوشته است:

  آه شب ممنون به خاطر اون شکلک باحال

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 23. آه شب نوشته است:

  سلام مریم جدید … قابلی نداشت … امیدوارم ادامه سفر بهت خوش بگذره

  سلام آشفته
  هنوز تبعات اردو ادامه داره نه؟بعد از بدن درد حالا سیاه شدن دستت… بهتره یه کم آبلیموی تازه توی یه ظرف بریزی بعدش ۱۰ دقیقه دستاتو توش بزاری … امیدوارم کمک کنه
  پس ازطعم نعنا با انار خوشت اومد …نوش جانت، من گلپر تا حالا امتحان نکردم ولی چون مریم گفته حتما خوشمزه میشه …گلپریه نوع سبزی معطره که خشک میکنن واستفاده میکنن … تو عطاری گیرت میاد

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 24. مریم نوشته است:

  سلام به همه
  جناب آشفته پیشنهاد می کنم یه سر به عطاری سر کوچه تون بزن حتما می تونی گلپر پیدا کنی.اگه دنبال مزه اش هم می گردی مزه تخمه ژاپنی می ده یعنی در اصل تخمه ژاپنی مزه گلپر می ده.
  مریم خانم خوشحالم که اینقدر بهت خوش می گذره
  در مورد انار های شهرمون هم بگم جناب آشفته انرژی هسته ای حق مسلم ماست

  سحر جان من اصلا درباره انارهای بهشهر چیزی نشنیدم ما همیشه راجع به سیر و ماش بهشهر شنیدم و هر سال این دو قلم جنس رو از بهشهر می خریم
  راستی آه شب یه چیز بگم بخندی آشفته که گفت با دمپایی رفته کوه یاد مردی با دمپایی پاره افتادم.
  دمپاییهات سالمه جناب آشفته؟یه عکس از اونام بذار
  یه راه چاره هم برا دستای جناب آشفته بدم : می تونی امشب تمام لیوانهای خونتونو با آب وایتکس بشوری هم اهل منزل خوشحال می شن هم شما

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 25. آه شب نوشته است:

  سلام مریم
  باهات موافقم …منم دقیقا یاد مرد دمپایی پاره افتادم … جاش خالیه
  باید حتما عکس دمپایی آشفته رو ببینیم البته فکر نکنم چیزی ازش مونده باشه!

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 26. مریم نوشته است:

  اینم فواید انار
  انار یکی از میوه های خوش آب و رنگ فصل پاییز و زمستان است که در مقایسه با سایر میوه های این فصل، آنتی اکسیدان بیشتری برای افزایش ایمنی، مقاومت و حفاظت از بدن در مقابل بیماری ها، میکروب ها و ویروس ها دارد. درمانگران مکاتب طب سنتی در جهان از خواص دارویی این میوه و دانه های آن برای درمان بیماری های مختلفی از قبیل بیماری های قلبی، عفونی، دندان درد و گوش درد استفاده می کنند.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 27. آ شـــفـته نوشته است:

  من پیشنهاد اه شب و ابلیمو رو قبول دارم اما اب لیمو نداریم که
  از واتیکس بدم میاد
  مریم از اینکه از فواید انار گفتی ممنونم

  دیشب رفتم کنار دریا پیاده روی.. دلتون اب… چه هوای خوبی… دارم خودمو برای یک کوهنوردی دیگه اماده میکنم. قراره امروز برم کفش ورزشی بخرم ..دیگه مجهز میریم کوه.. الان بوشهر خیلی خوش اب و هوا شده
  چند روز دیگه دوباره با قایق میریم ماهگیری و عکسشو براتون میزارم.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 1.0/5 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 28. آه شب نوشته است:

  آشفته دلمونو با انار آب کردی حالا میخوای بری ماهیگیری دلمونو آب کنی ؟ اصلا تقصیر من ومریمه که داریم بهت کمک میکنیم چطور سیاهی دستت تمیز بشه … مگه نه مریم؟
  فعلا برو کفش ورزشیتو بخر که تا مدتها با دمپایی کوه رفتنت از ذهن ما بیرون نمیره حالا هر چه میخوای دلمونو آب کن !!! اینههههههههههههه
  فعلا پیاده روی برو آمادگی داشته باشی برای کوه پیمایی بعدی

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 29. آه شب نوشته است:


  همیشه یک نفر نیست
  یک نفر گاهی همه است
  شاید حالا بتوانی بفهمی
  وقتی غروب یک روز پائیز
  دلم برای تو تنگ می شود
  چه دلتنگی عظیمی را
  به دوش می کشم!

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 1.0/5 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 30. مریم جدید نوشته است:

  سلام به همه دوستای گلم
  اینجا خیلی خوش می گذره
  دیروز رفتم غواصی؛ خییییییییییلی عالی بود اولش که پریدم توی آب یه خورده ترسیدم اما کم کم ترسم ریخت و اونقدر بهم خوش گذشت که اصلا دلم نمی خواست بیام بیرون؛ اگه جنوب زندگی می کردم می رفتم دوره غواصی می گذروندم.
  امروز هم رفتم پارک دلفین ها؛ اونجا هم خیلی خوب بود به خصوص نمایش دلفین ها که واقعا لذت بخش بود
  فردا می خوام برم سوارکاری بعدش میام براتون تعریف می کنم

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 31. مریم نوشته است:

  سلام به همگی
  خیلی خوبه، اینجا همه با هم می یان همه باهم کارای روزمره شون زیاد می شه چند روز با هم غیب می شن
  آه شب راست می گی دیگه به آشفته راه کار نمی دیم
  می ره اردو انار می خره تنهایی می خوره دستاش که سیاه می شه می یاد سراغ ما، فردام می خواد بره ماهیگیری ، کلی خوش می گذرونه ماهی می گیره حتما نخ و قلابش آسیب ببینه می خواد بیاد سراغ ما،
  مریمم فردا از مسافرت برمی گرده ببینیم مریم برامون چی داره؟

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 1.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 32. آه شب نوشته است:

  سلام به همگی
  مریم جدید خوشحالم بهت خوش میگذره ….

  مریم خودتم چند روزی غیب میشی بعد یه دفعه پیدا میشیا

  آشفته خوبی؟این دفعه که رفتی ماهیگیری سهم ما یادت نره ها … مریم با من متحده

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 33. مریم نوشته است:

  خوب آه شب منم جز همه هستم وقتی می گم همه ، منظورم خودمم هست دیگه .

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 34. پرستوی ساحل نوشته است:

  سلام من پرستو هستم این مطالب خیلی مفید است

  ممنون که به وبلاگ من اومدی

  امید وارم خوشت امده باشه

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 35. سحر نوشته است:

  سلام سلام سلام
  همگی خوبید؟
  مریم جدید بهت خوش میگذره؟
  مریم ، پرستو ، آه شب ، آشفته همه خوبید؟
  دلم براتون تنگ شده بود
  آشفته جات خالی رفتم کوه پنج شنبه ۱۲ کیلومتر پیاده روی ، وای وای وای هلاک شدم از خستگی
  ضمنا کفش مناسب پوشیدم نه با دمپائی
  امروز صبح دعا میکردم خواب بمونم نرم اداره اما نشد
  جای همتونو خالی کردم . جائی که رفته بودیم خیلی ارتفاع بود و از جنگل که رد میشدیم کلی میوه های جنگلی خوردیم
  جنگل پاییز و خیلی دوست دارم یه تیکه از بهشت بود واااااااااااااای

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 36. آه شب نوشته است:

  سلام به همگی
  آشفته ….خوبی؟رفتی ماهیگیری یا نه؟

  مریم جدید به سلامتی برگشتی از کیش؟یا تمدید کردی مسافرت رو؟

  سحر خانم شما چطوری؟ممنون جای ما رو خالی کردی وبه یادمون بودی

  مریم زیاد غایب نباشیا

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 37. آه شب نوشته است:


  فصل خرمالو هست … بد نیست فوایدشو بدونیم … امیدوارم استفاده ببرید

  خرمالو سرشار از ویتامینA و بتاکاروتن است. همچنین دارای مقدار قابل توجهی ویتامین های B1 ، B2 ، B3 و C می باشد. در ضمن این میوه خوش رنگ و خوش طعم دارای مواد معدنی ضروری برای بدن مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر، منیزیم و پتاسیم است. هر یک از مواد معدنی فوق نقش مؤثری در سلامتی و تندرستی بدن ما دارند. اگر خرمالو به خوبی رسیده باشد، برای کودکان نیز میوه ای مفید محسوب می شود و در رشد و نمو آنها مؤثر است. در ضمن خرمالو میوه اشتها آوری است.
  کلسیم در رشد کودکان و حفظ انرژی برای بزرگسالان مؤثر است. آهن عنصر اصلی خون سازی و پتاسیم اشتها آور و شستشو دهنده کلیه و کبد می باشد. این میوه در افراد مبتلا به نقرس و بیماری های کبدی و کلیوی بسیار مؤثر است. موادقندی خرمالو شامل لوولز و گلوکز است و با آن که مقدار آن ۲۰ درصد است، برای مبتلایان به بیماری قند، زیان بخش نیست.
  همان طور که ذکر شد، خرمالو سرشار از ویتامینA است. چنانچه این ویتامین به مقدار کافی به بدن نرسد، نه تنها قدرت بینایی را کم می کند، بلکه باعث شکننده شدن پوست، ناخن و موها می شود. همچنین در میزان هوش و سلامت بدن نیز اختلال ایجاد می شود.
  خرمالو حاوی مقدار زیادی پکتین است. پکتین یکی از انواع فیبرهای محلول در آب است که باعث کاهش چربی های خون می شود.
  اسیدهای موجود در خرمالو عبارتند از: اسید مالیک، اسید سیتریک و اسید تارتاریک. سلولز موجود در خرمالو به طور نسبی کم است و از این نظر هضم آن آسان تر می باشد.
  خرمالو دارای مقدار کمی تانن می باشد که گاهی ممکن است موجب یبوست شود.
  می توان از آب خرمالو برای درمان زخم ها استفاده کرد. همچنین این میوه برای آفت دهان و گلودرد بسیار مفید است.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 38. آ شـــفـته نوشته است:

  سلام. سلام به همه دوستان مخصوصا پرستو خانم.
  مریم جدید از کیش چه خبر. باز اومدی خونه و با همسرت سر غذا دعوات شد..واسه همین نمیزاره بیایی نت .. لابد اینبار میگی رفتم قشم یا جزایر قناری…
  سحر خانم پس تو هم اهل کوهنوردی هستی. ۱۲ کلیومتر…خیلی خوبه. کاش منم باهات بودم.من عاشق پیاده روی و کوهنوردی با مسافت طولانی و سخت هستم.برام از شهرتون و از طبیعتتون عکس ایمیل کن.
  مریم خانمی . خوبی . شنیدم الان هوای شهرتون سرد شده. اینجا که امشب خیلی طوفان و باد شدید با رعد و برق بود. اولین باران شهر بوشهر هم بارید و خیلی خوشحال شدم.
  آه شب . خیلی دیر دیر میای سایت. الان هم با خرمالو اومدی. من ار بچگی به این خرمالو علاقه نداشتم و بدم میاد .حالا تا صبح بگو این میوه مفیده باز هم دوست ندارم. اما ممنونم از اینکه از خواص این میوه تو سایت مطلب گذاشتی
  خوب من باید برم سریال روزگار تلخ رو ببینم . واای خیلی این قسمت های اخرش داره حالم رو میگیره…
  فعلا

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 39. آه شب نوشته است:

  آشفته اگه دیر اومدم سایت عوضش با دست پر از خرمالو اومدم …من که من خیلی خرمالو دوست دارم …الانم یه ظرف پر از درخت خونه خواهرم چیدم گذاشتم یه کم دیگه برسن …

  میبینی آشفته الان که مریم ها رو لازم دارم نیستن … میخوام برای اولین بار ماست درست کنم ولی تو نکات ریزش ایراد دارم آخه هر کس یه روشی استفاده میکنه …. امیدوارم خرابکاری نکنم

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 40. مریم نوشته است:

  سلام به همگی
  خوبین همه؟ آه شب به دیده منت همین روزا آپ می کنم البته حتما قبلش اینجا اعلام می دارم تا دیگه آشفته بهم نگه گدا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  سحر خوش به حالت اینو از ته دلم گفتم من اگه هر هفته هم برم شمال سیر نمی شم
  آره جناب آشفته پیشنهاد خوبیه هر کی هر جا می ره عکس اونجا رو بذاره اینجوری با همه جای ایران آشنا می شیم
  من عاشق خرمالو هستم باور کن عجیب ممنون آه شب که خواصشو گذاشتین
  جناب آشفته از کجا فهمیدین هوای شهر ما سرد شده؟
  شهر ما کلا دو فصل داره زمستان و تابستان ما تا ۵ شنبه کولر داشتیم از دیشب تا حالا فوق العاده سرد شده و ما بخاری روشن کردیم .باورتون می شه.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 41. مریم نوشته است:

  آخه آه شب من اینجام .من همین چند لحظه پیش ماستی که دیروز درست کرده بودم رو از کیسه در اوردم الانم دخترم داره با حرص و ولع ماست می خوره همه لباساشم ماستی کرده کسی ندونه فکر می کنه صد ساله ماست نخورده.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 42. مریم نوشته است:

  بازم سلام من آپم .
  فقط به خاطر آه شب

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 43. آ شـــفـته نوشته است:

  حالا که اینطور شد ..
  بزار مریم جدید بیاد .
  من بهش میگم بخاطر من طرز تهیه مرغ سرخ کرده یا ماهی درست کنه

  واااای چه خوشمزه شده….

  مریم جدید بیا کمک ..این دوتا دارند یه کارای میکنند

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 44. آه شب نوشته است:

  سلام مریم جون
  ممنون بابت آپت …
  استفاده کردم حالا باید ببینم نتیجه چی میشه … این ساعتی که من ماست درست کردم نصف شب باید نتیجه رو ببینم

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 45. آه شب نوشته است:

  مریم کجایی که آشفته حسودیش شده …. آخ که اگه ماستی که درست کردم خوب بشه منم دیگه میام جزو شما آشپزای حرفه ای (البته از نظر خودم)

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 46. مریم گلی نوشته است:

  سلام به همه دوستای خوبم
  من از سفر برگشتم البته دیروز برگشتم ولی دیشب نتونستم بیام نت چون کلی کار داشتم
  کیش خییییلی خوش گذشت جای همتون خالی بود اما حیف که مجبور بودم برگردم
  آه شب من هم با کمال تاسف باید بگم خرمالو دوست ندارم سحر جان من هم پایه کوهنوردی هستم اگه خواستی بیا تهران بریم کوه البته من خیلی حرفه ای نیستم
  آشفته اینقدر حسودی نکن تو که آخه جز سوسیس چیز دیگه ای نمی تونی درست کنی هرچی هم که من و مریم برات دستور پخت بذاریم فایده نداره بالاخره از آقایون نباید انتظار استعداد زیادی داشت
  ;)
  من دلم می خواد عکس های کیش رو براتون بذارم اما نمی دونم اینجا چه جوری می شه عکس آپ کرد
  راستی اسمم رو عوض کردم چون از اون اسم خوشم نمی اومد
  :)
  چرا یه مدته از دمپایی پاره خبری نیست؟ نکنه دمپایی هاش رو گم کرده!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 47. آ شـــفـته نوشته است:

  سلااااااااااااااااااااااااااااام مریم گلی.

  اسم نو مبارک. خوش آمدی. وقتی نبودی آه شب و مریم کلی پشت سرت حرف زدن. اما من طرفداری تو میکردم . مریم گلی چه این اسم بهت میاد. تو نبودنت من تو سایت همیشه از مهارتهای آشپزیت و غواصی تو در کیش میگفتم. واقعا همسرت به داشتن گلی مثل تو افتخار میکنه. وااای چقدر تو خوبی..
  راستی بابت عکس ها با آه شب هماهنگی کن.
  حالا بیا کمکم . باشه . من یادمه آه شب و مریم یه مدتی نیومدن نت و بعد با خبر شدم که همسرشون دعواشون کرده و بهشون اجازه نداده برن نت. دلم براشون کباب شد.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 48. مریم گلی نوشته است:

  وااااااای آشفته چه عکس های خوشمزه ای
  دلم آب افتاد….
  ولی هر چی هم که بگی من برات دستور پختش رو نمی ذارم چون تا هر چی می شه منو دست می ندازی می گی لابد غذاش سوخته و …

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 49. آه شب نوشته است:

  سلام مریم گلی رسیدن به خیر و شادی … خوشحالم بهت خوش گذشته
  باهات کاملا موافقم … عمرا اگه آشفته مرغ یا ماهی شکم پر درست کنه

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 50. مریم گلی نوشته است:

  سلام آشفته خوبی؟
  اینقد زبون نریز… می خوای با این حرفها خامم کنی؟
  نه نمی شه…
  دیگه فایده نداره
  تو همون سوسیس درست کن برات بهتره
  اگه حالش رو نداشتی برو یه سطل ماست بخر با نون بخور
  :D

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 51. آ شـــفـته نوشته است:

  باشه . ممنونم
  دیگه به کمکت نیاز ندارم

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 52. آه شب نوشته است:

  آشفته چاپلوسی فایده نداره … مریم گلی هم کمکت نمی کنه … این دفعه دل من و مریم برات کباب شد … باید وقتی پشت سر مریم گلی حرف میزدی فکر اینجاشم می کردی

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 53. مریم گلی نوشته است:

  آه شب انگار آشفته بدجوری ناراحت شده دلم براش کباب شد بیا از دلش دربیاریم گناه داره
  آشفته ناراحت نشو داشتیم با هم شوخی می کردیم

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 54. آه شب نوشته است:

  مریم گلی فکر نکنم آشفته ناراحت شده باشه … خودشم اهل شوخیه … مگه نه آشفته؟
  مریم در درست کردن ماست روسفید بیرون اومدم … ممنون بابت راهنماییت

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 55. مردی با دمپایی پاره نوشته است:

  سلام به دخترهای سایت آشفته.آه شب . مریم . مریم جدید ( مریم گلی ) سحر نازم که دوست خودمه که همیشه یادم میکنه و پرستو خانم که فکر کنم جدید اومده. من یه مدتی نبودم و سخت مشغول کار بودم الان که اومدم دیدم سایت اپ شده با کلی هم مطالب آموزنده و قشنگ . اونموقع اه شب به من گیر داد من با کامنت هام سایت رو شلوغ میکنم. اما الان که من نیستم خیلی کامنت ها بیشتر شده.خوب بگذریم . دلم برای همه شما ها تنگ شده . الان باید بشینم همه کامنت ها رو بخونم و بعد من شروع کنم به….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 56. مردی با دمپایی پاره نوشته است:

  آه شب اینجوری که من میبنم رو سفید نیستی فقط دندونات و ابرو های خوشکلت سفید شده.. تازه من احساس میکنم دوستتون مریم گلی بد جوری تو ذوق آشفته زده. حال کردم.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 57. مردی با دمپایی پاره نوشته است:

  عطرهای خوب، جای خالیشان هم بوی خوب می دهد…. درست مثل جای خالی تو…
  میشود صدایت را
  همیشه در خواب من
  جا بگذاری؟

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 58. آه شب نوشته است:

  به به دم پایی پاره … سلام
  سایت کم شلوغ بود تو هم برگشتی!!!رسیدن به خیر
  مریم گلی و آشفته با هم شوخی دارن شما از آب گل آلود ماهی نگیر …

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 59. مریم گلی نوشته است:

  :(

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 60. مریم گلی نوشته است:

  آشفته با من قهر کرده یکی بیاد ما رو آشتی بده
  :(
  :(
  :(

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 61. مریم گلی نوشته است:

  عروج ملکوتی نرمین ایلدیز رو به همه هوادارنش تسلیت می گم
  روحش شاد
  .
  .
  .
  ناراحت شدم
  :(

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 62. آه شب نوشته است:

  سلام مریم گلی
  فکر نکنم آشفته باهات قهر کرده باشه … به حرف دمپایی پاره هم توجه نکن

  من سریال روزگار تلخ رو نگاه نمی کردم اما آشفته از علاقمندانش بود انگار امشب تمام شد این سریال.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 63. مریم نوشته است:

  سلام به همه
  آه شب من مطمئن بودم ماستت عالی می شه.مریم گلی رسیدن به خیر.
  مطمئن باش جناب آشفته قهر نکرده حتما خسته بوده زود خوابیده جناب آشفته خیلی مهربونن در ضمن خودشونم اهل شوخی هستند
  به به می بینم که دمپایی پاره هم اومدن امروز رسیدن به خیر.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 64. مردی با دمپایی پاره نوشته است:

  به نظر من آشفته بخاطر سریال روزگار تلخ ناراحت شده و نیومده نت . چون خیلی به این سریال علاقه داشت. اینطوری که تو کامنت هاش نوشته شده .
  حالا آشفته نباشه .. من که هستم . از آشفته هم قشنگتر باهاتون حرف میزنم.
  مریم گلی خودتو ناراحت نکن . حرفی که زدی به اشفته حقش بود. خیلی خیلی خوشحال شدم این حیف نون رو ادب کردی. چطور خودش شوخی میکنه اما شوخی بردار نیست.تا دیگه بهت گیر نده غذاتو سوزوندی یا با همسرت دعوات شده..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 65. سحر نوشته است:

  سلام سلام سلام
  من اومدم
  به به چشم ما روشن جناب دمپائی
  خوبی؟ از این ورا ؟ حالا چه کاری بود که اینهمه درگیرت کرده؟
  خانومای گل جمع خوبن؟
  آشفته خوبی؟ نرمین جونت مرد عزاداری؟؟؟
  بابا اینا چیه میبینی وقتت و تلف میکنی
  مریم گلی خوش اومدی

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 66. آه شب نوشته است:

  سلام به همه
  خب چه خبر؟ هنوز بحث سر اینه که آشفته قهر کرده یا نه؟گفتم که اینطوری نیست …
  دم پایی پاره داری شلوغش می کنیا !!!
  مریم و مریم گلی ایمیلمو تو وبلاگتون کامنت گذاشتم برای فرستادن عکس … عکسها رو بفرستید تا توی سایت قرار بدیم

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 67. آه شب نوشته است:

  آه شب به روز است …

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 68. مردی با دمپایی پاره نوشته است:

  سلام آه شب. خوشبحالت. من این همه به روز و به شب میشم اما کسی محلم نمیزاره. اصلا کسی به وبلاگم نمیاد.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 69. مردی با دمپایی پاره نوشته است:

  معنای واقعی دوست داشتن
  ——- ======== ——-

  شیوانا با دوتن از شاگردانش همراه کاروانی به شهری دور می رفتند. با توجه به مسافت طولانی راه و دوری مقصد ، طبیعی بود که بسیاری از مردان کاروان بدون همسرانشان و تنها سفر می کردند و وقتی به استراحتگاهی می رسیدند بعضی از مردان پی خوشگذرانی می رفتند. همسفران نزدیک شیوانا و شاگردانش دو مرد تاجر بودند که هر دو اهل دهکده شیوانا بودند. یکی از مردان همیشه برای عیش و خوشگذرانی از بقیه جدا می شد. اما آن دیگری همراه شیوانا و شاگردانش و بسیاری دیگر از کاروانیان از گروه جدا نمی شد. یک روز در حین پیاده روی یکی , از شاگردان شیوانا از او سوالی در مورد معنای واقعی عشق پرسید. همسفر خوشگذران این سوال را شنید و خود را علاقه مند نشان داد و گفت:” عشق یعنی برخورد من با زندگی! تجربه های شیرین زندگی را برخودم حرام نمی کنم. همسرم که در دهکده از کارهای من خبر ندارد. تازه اگر هم توسط شما یا بقیه خبردار شد با خرید هدیه ای او را راضی به چشم پوشی می کنم. به هر صورت وقتی که به دهکده برگردم او چاره ای جز بخشیدن من ندارد. بنابراین من از هیچ تجربه لذت بخشی خودم را محروم نکردم و هم با خرید هدایای فراوان عشق همسرم را حفظ کردم. این می شود معنای واقعی عشق!”

  شیوانا رو به شاگرد کرد و گفت:” این دوست ما از یک لحاظ حق دارد. عشق یعنی انجام کارهایی که محبوب را خوشحال می کند. اما این همه عشق نیست. بلکه چیزی مهم تر از آن هست که این رفیق دوم ما که در طول سفر به همسر خود وفادار است و حتی در غیبت او خیانت هم نمی کند، دارد به آن عمل می کند. بیائید از او بپرسیم چرا همچون همکارش پی عیاشی و عشرت نمی رود؟”

  مرد دوم که سربه زیر و پابند اخلاقیات بود تبسمی کرد و گفت:” به نظر من عشق فقط این نیست که کارهایی که محبوب را خوشایند است انجام دهیم. بلکه معنای آن این است که از کارهایی که موجب ناراحتی و آزردگی خاطر محبوب می شود دوری جوئیم. من چون می دانم که انجام حرکتی زشت از سوی من ، حتی اگر همسرم هم خبردار نشود، می تواند روزی روزگاری موجب آزردگی خاطر او شود و چه بسا این روزی روزگار در آن دنیا و پس از مرگ باشد، بازهم دلم نمی آید خاطر او را مکدر سازم و به همین خاطر به عنوان نگهبان امانت او به شدت اصول اخلاقی را در مورد خودم اجرا می کنم و نسبت به آن سخت گیر هستم. ”

  شیوانا سرش را به علامت تائید تکان داد و گفت:” دقیقا این معنای عشق است. مهم نیست که برای ربودن دل محبوب چقدر از خودت مایه می گذاری و چقدر زحمت می کشی و چه کارهای متنوعی را انجام می دهی تا خود را برای او دلپذیر سازی و سمت نگاهش را به سوی خود بگردانی. بلکه عشق یعنی مواظب رفتار و حرکات خود باشی و عملی مرتکب نشوی که محبوب ناراحت شود. این معنای واقعی دوست داشتن است

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 70. مردی با دمپایی پاره نوشته است:

  تفاهم حتی در خیانت ++++++۱۸

  ====================
  مرد جوانی نزد پدر خود رفت و به او گفت
  می خواهم ازدواج کنم
  پدر خوشحال شد و پرسید : – نام دختر چیست ؟
  مرد جوان گفت : – نامش سامانتا است و در محله ما زندگی می کند
  پدر ناراحت شد
  صورت در هم کشید و گفت
  من متاسفم به جهت این حرف که می زنم
  اما تو نمی توانی با این دختر ازدواج کنی چون او خواهر توست
  خواهش می کنم از این موضوع چیزی به مادرت نگو
  مرد جوان نام سه دختر دیگر را آورد ولی جواب پدر برای هر کدام از آنها همین بود
  با ناراحتی نزد مادر خود رفت و گفت
  مادر من می خواهم ازدواج کنم اما نام هر دختری را می آورم پدر می گوید که او خواهر توست ! و نباید به تو بگویم
  مادرش لبخند زد و گفت
  نگران نباش پسرم
  تو با هریک از این دخترها که خواستی می توانی ازدواج کنی

  چون تو پسر او نیستی

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 71. مردی با دمپایی پاره نوشته است:

  داستان کوتاه

  —-
  مرد نصفه شب در حالی که مست بوده میاد خونه و دستش می خوره به کوزه ی سفالی گرون قیمتی که زنش خیلی دوستش داشته، میوفته زمین و میشکنه مرد هم همونجا خوابش می بره…

  زن اون رو می کشه کنار و همه چیو تمیز می کنه…
  صبح که مرد از خواب بیدار میشه انتظار داشت که زنش جر و بحث و شروع کنه و این کارو تا شب ادامه بده …


  مرد در حالی که دعا می کرد که این اتفاق نیوفته میره اشپزخونه تا یه چیزی بخوره …
  که متوجه یه نامه روی در یخچال می شه که زنش براش نوشته…

  زن : عشق من صبحانه ی مورد علاقت روی میز آمادست …
  من صبح زود باید بیدار می شدم تا برم برای ناهار مورد علاقت خرید کنم…
  زود بر می گردم پیشت عشق من
  دوست دارم خیلی زیاد….

  مرد که خیلی تعجب کرده بود
  میره پیشه پسرش و ازش می پرسه که دیشب چه اتفاقی افتاده بود؟

  پسرش می گه : دیشب وقتی مامان تو رو برد تو تخت خواب که بخوابی و شروع کرد به اینکه لباس و کفشت رو در بیاره تو در حالی که خیلی مست بودی بهش گفتی …

  هی خانوووم ، تنهااااام بزار ، بهم دست نزن…

  من ازدواج کردم…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 72. آه شب نوشته است:

  سلام دمپایی پاره …
  من که سر زدم وبلاگت … به روز نیستی
  بعدشم هر وقت به روز بودی یا به شب بودی بیا همینجا خبرمون کنه

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 73. آه شب نوشته است:

  سلام
  این آدرس رو باز کنید:
  http://www.procreo.jp/labo/flower_garden.swf
  یه صفحه سیاه باز میشه …
  روی صفحه سیاه کلیک کنید هر چی رو صفحه نمایان شد از طرف من تقدیم به شما دوستان گلم

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 74. مردی با دمپایی پاره نوشته است:

  ممنونم آه شب خوبی عزیزم. خیلی باحال بود .من هم فردا به روز میشم و خوشحال میشم بیایی به وبلاگم سر بزنی

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 75. مردی با دمپایی پاره نوشته است:

  دیدنت
  آرامم نمی کند
  فاصله فاصله است
  حتی به ضخامت
  همین لباس
  می خواهم تنگ
  در آغوشت گیرم..
  که عجیب کم دارم
  شنیدن
  ضربه های قلب تو را!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 76. مردی با دمپایی پاره نوشته است:

  هیچگاه تنهاییت را به حراج نگذار…
  فصلش که برسد به قیمتش میخرند….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 77. مردی با دمپایی پاره نوشته است:

  اگه یه روز بری سفر…

  اگه یه روز بری سفر …بری ز پیشم بی خبر

  اسیر رویاها می شم دوباره باز تنها می شم

  به شب میگم پیشم بمونه …به باد میگم تا صبح بخونه

  بخونه از دیار یاری …چرا می ری تنهام میزاری…

  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  اگه فراموشم کنی… ترک آغوشم کنی

  پرنده ی دریا می شم …تو چنگ موج رها می شم

  به دل می گم خاموش بمونه …می رم که هر کسی بدونه

  می رم به سوی اون دیاری …که توش منو تنها نزاری

  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  اگه یه روزی نوم تو …تو گوش من صدا کنه

  دوباره باز غمت بیاد …تا منو مبتلا کنه

  به دل می گم کاریش نباشه…بزاره درد تو دوا شه

  بره توی تموم جونم… که باز برات آواز بخونم…

  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  اگه بازم دلت می خواد… یار یکدیگر باشیم

  مثال ایوم قدیم …بشینیم و سحر پاشیم

  باید دلت رنگی بگیره …دوباره آهنگی بگیره

  بگیره رنگ اون دیاری… که توش منو تنها نزاری

  اگه میخوای پیشم بمونی …بیا تا باقیه جوونی

  بیا تا پوست به استخونه…نزار دلم تنها بمونه

  بزار شبم رنگی بگیره …دوباره آهنگی بگیره

  بگیره رنگ اون دیاری… که توش منو تنها نزاری………

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 78. مردی با دمپایی پاره نوشته است:

  قهوه ترک…

  نشستم….! رو همون صندلی…
  همون میز کنج کافی…خیره به جای خالیت

  همون قهوه ترک که تلخیش رو دوست نداشتی و

  با کلی شکر می خوردیش…

  روبه رومه….

  آروم آروم مزه مزه اش می کنم…

  بغض لعنتی و اشکای تو چشمام….یه فریاد بی صدا…

  اینبار دیگه فنجون رو بر نمی گردونم

  تمام آینده و آخر قصه همینجاست…

  تنها یادگاریم از اون روزا…

  قطره اشک رو صورتم….یه آه…

  و این قهوه ترک…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 79. مردی با دمپایی پاره نوشته است:

  ***در برخورد با متولدین هر ماه به نکات زیر توجه کنید ***
  در کارهای خصوصی متولدین فروردین ماه دخالت نکنید!
  حس حسادت اردیبهشتی ها را تحریک نکنید!
  خردادیها به سمت افرادی فرهیخته جذب می شوند!
  تحت هیچ شرایطی متولد تیر ماه را دست نیندازید!
  مردادی ها عاشق دریافت گل و هدیه و توجه هستند!
  شهریوری ها و یک زندگی آرام و بدون ماجرا!
  برای هر تصمیمی به متولد مهر ماه فرصت دهید!
  آبانی ها سریع دل بسته و سریع تر دل میکنند!
  متولد آذر ماه عاشق پیاده روی و پیک نیک است!
  سرقول خود به دی ماهی ها بمانید!
  بهمنی ها حساس و نکته سنج هستن!
  متولد اسفند را به تماشای فیلم اکشن نبرید!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 80. مردی با دمپایی پاره نوشته است:

  از یه دختره پرسیدم : حالت چطوره ؟
  گفت :میجی یوجی !!

  اولش فکر کردم داره چینی ژاپنی حرف میزنه
  نگو منظورش این بوده : مرسی ، تو چی..؟
  زبان دخترای امروز
  خوشگل = خوجل
  خوبی = خوفی
  جیگرتو بخورم = جیگلتو بخولم
  عشق منی = عجق منی
  قربونت برم = قلبونت بلم
  چطوری؟ = تطولی؟
  چی کار می کنی = چیکال می کنی
  سلام = شلام
  دختر = دخمل
  پسر = پسمل
  عزیزم = عجیجم
  جون = جونززززززززززز
  بی تربیت = بی تلبیت
  بی ادب = بی عوض (این یکی درک ربطش کمی مشکل واقعاً)
  دوست ندارم = اصنم نِی خوام
  نمیدونم = نیدونم(این روزا خیلی می گن!!)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 81. مردی با دمپایی پاره نوشته است:

  رفیقم ۲ تا دوست دختر داره اسمِ یکیشون پرستوئه؛ اسمِ اون یکی شیرین!
  میخواست به پرستو اس ام اس بده نوشت:
  “پرستوی من حالت چطوره؟؟” ولی اشتباهی فرستاد واسه شیرین!
  اونوقت مارو میگی بجای این رفیقمون جفت کردیم !
  اصلا پاپیون شد زیر گلومون! گفتیم الان یک بزن و بکشی میشه بیا و ببین!
  شیرین زنگ زد به دوستم با حالت شـــــــاکی گفت:
  خجالت نمیکش خیانتکارِ عوضی !؟ واقعا که خیلی آشغالی!
  این رفیق ما هم با کمـــــــال خونسردی گفت:
  تو لیاقت نداری من لوست کنم نازت کنم!
  خلایق هرچه لایق! داشتم لوست میکردم بهت گفتم پرستوی من!
  لیاقت نداری دیگه، واست متاسفم!
  زااارت گوشیو قطع کرد !
  حالا هی دختره زنگ میزد میگفت ببخشید! این محل نمیذاشت!
  من فقط میخواستم از همین تریبون اعلام کنم:
  سگ تو اون اعتماد به نفست در مواقع بحرانی و کنترل بحرانت..!
  این خوبیه اسم دختراست دیگه.. قدرت مانور رو زیاد می کنه.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 82. آه شب نوشته است:

  سلام دمپایی پاره
  مطالبت جالبن …
  منتظرم آپ جدیدتو بخونم
  شاد باشی …

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

نظر یا دیدگاه خود را بنویسید