تبلیغات

آمار بازدید

کاربران آنلاین: 2
بازدید امروز : 110
بازدید دیروز : 443
بازدید این هفته : 1054
بازدید این ماه : 15851
کل بازدیدها : 799976

دو امکان مخفی در Gmai

 gmail-logo.png


امکانات گوگل هر وبلاگنویس آی تی را مجبور می کند تا در موردش بنویسد.مخصوصا اگر صحبت از امکاناتی باشد که تابحال ناشناخته بوده اند!


به هر حال وبلاگ رسمی جیمیل دو امکان مخفی گوگل را در وبلاگش منتشر کرده است که هر کدام را بررسی می کنیم:


۱- آیا می دانستید استفاده از نقطه ها در آدرس ایمیل شما در Gmail بلا استفاده است.شاید با یک مثال موضوع کاملا مشخص شود:


myemail@gmail.com


my.email@gmail.com


my.e.mail@gmail.com


سه آدرس ایمیلی که در بالا ذکر شده است با یکدیگر هیچ تفاوتی ندارند بدین معنی که اگر در آدرس ایمیل شما از نقطه یا نقاطی استفاده شده است براحتی می توانید تمام آنها را از آدرس خود حذف نمایید یا در صورت تمایل می توانید برای زیبایی آدرستان به آن نقطه اضافه کنید.


پس با این حساب ایمیل شخصی من در جیمیل می تواند p.meghrazchi یا pmeghrazchi و یا p.m.e.g.h.r.a.z.c.h.i باشد که اگر به هر کدام ایمیلی ارسال شود فرقی نمی کند.آدرس ایمیلتان را با اضافه کردن یا حذف نقطه از آن تغییر دهید و به آدرس تغییر یافته ایمیلی بزنید تا از صحت موضوع مطمئن شوید.


توجه:برای ورود به اکانت جیمیل نمی توانید از آدرسهای تغییر یافته استفاده نمایید و باید آدرس اصلی را وارد کنید.


 


۲-پیش زمینه:


جستجو در ایمیلهای شما در محیط جیمیل به دو صورت امکانپذیر است:


۱ استفاده از Search Mail


۲ استفاده از Create a Filter
gmail-filter.jpg


با استفاده از قابلیت Filter در جیمیل براحتی می توانید ایمیلهایی را که در فرستنده، دریافت کننده، موضوعات یا در متن ایمیل از کلمه یا کلماتی استفاده شده باشد را از بقیه جدا نمایید.با استفاده از این امکان می توانید فایلهای ضمیمه شده را نیز که از کلمه خاصی در نام آنها استفاده شده است بیابید.جدا کردن ایمیلهایی که کلمه خاصی در آنها استفاده نشده است نیز از دیگر قابلیتهای آن است.


اصل موضوع: نکته اینجاست که شما چگونه می توانید ایمیلها را به صورتی دریافت نمایید که امکان دسته بندی، برچسب زدن، ستاره دار کردن و یا حذف آنها براحتی امکانپذیر باشد!


شما می توانید به ایمیل خود هر کلمه ای را که دوست داشته باشید اضافه نمایید تا برای دسته بندی آنها بتوانید از قابلیت فیــلتر براحتی استفاده نمایید.چگونه؟


به این آدرسها توجه کنید:myemail+account@gmail.com


myemail+rss@gmail.com


myemail+pass@gmail.com


myemail+co@gmail.com


اگر کسی به هر کدام یک از آدرسهای ذکر شده در بالا ایمیلی ارسال کند مستقیما به آدرس myemail@gmail.com ارسال می شود.با این امکان که به عنوان مثال شما می توانید با فــــیلتر کردن کلمه pass در قسمت From، تنها ایمیلهایی که در آدرس آنها از این کلمه استفاده شده است را مشاهده کنید.برای مثال، اگر شما از این آدرس (myemail+pass@gmail.com) برای ثبت نام در سایتهایی که نام کاربری و پسورد را برایتان ارسال می کنند استفاده نمایید براحتی می توانید به گونه ای از قابلیت فیلتر استفاده نمایید تا تنها به ایمیلهایی که نام کاربری و پسورد در آنها ذکر شده است دسترسی داشته باشید.


شاید لازم باشد تا مثال دیگری بیاورم:


فرض می کنیم که شما از طرف شرکتی که با آن همکاری می کنید ایمیلهای زیادی را دریافت می کنید.در اینصورت کافیست تا آدرس myemail+co@gmail.com را به شرکت مورد نظر بدهید تا ایمیلهایشان را به آن ارسال کنند.از این پس کافیست تا با فشردن دکمه Create a Filter که در کنار دکمه Search the web قرار دارد و وارد کردن کلمه CO در بخش From، لیست دسته بندی شده ایمیلهای شرکت را مشاهده کنید.


gmail-filter2.jpg


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

نظر یا دیدگاه خود را بنویسید