تبلیغات

آمار بازدید

کاربران آنلاین: 3
بازدید امروز : 397
بازدید دیروز : 2521
بازدید این هفته : 4175
بازدید این ماه : 18972
کل بازدیدها : 803097

تله های روحی

 


 


می دانید وقتی برای پرنده ای یا حیوانی دامی می نهند از چه چیز استفاده می کنند؟  از بهترین غذایی که اون پرنده یا حیوان اونو دوست داشته باشه و از آن لذت ببره تا از طریق این لذت او را بفریبند و در دامش گرفتار سازند. توجه داشته باشید که آن پرنده و حیوان می تواند از این غذا لذت ببرد اما  طعمه ای که در دام نهاده شده برای لذت بردن او تعبیه نشده است.انسانها نیز برای اینکه گرفتار عالم دنیا و طبیعت بشوند نفس و شیطان برای وی دام های متعددی در عالم طبیعت تعبیه می کنند که اغلب این دامها طعمه های لذت بخش دارد ولی انسان بیچاره نمی داند که این طعمه ها برای لذت بردن او تعبیه نشده اند بلکه برای گرفتاری او نهاده شده اند . و به همین دلیل با کمال آزادی و درایت ، انسانها به سوی تله ها حرکت می کنند تا لذتی ببرند و به قول خودشان از غم ایام رهایی یابند ولی همین حرکت اولین مرحله گرفتاری آنها می شود. امروزه مجلات گفتاری و نوشتاری پر از سرگذشت تلخ انسانهایی است  که به دنبال سراب لذت جویی حرکت کرده اند و جز رنج و مشقت چیزی عائد آنها نشده است.


لذت های حرام همان طعمه هایی هستند که شیطان برای شکار انسانها از آن استفاده می کند و تا انسانی را به مرحله سقوط  نکشانیده  از او دست بردار نیست ولی وقتی سقوط و انحطاط کسی قطعی گردید و دیگر امکان نجات برایش باقی نماند شیطان او را رها می کند. چون دیگر آن انسان نمی تواند در صلاح خود قدمی بردارد به همین دلیل اکثر تبه کاران و مجرمان بعد از اینکه در سراشیبی سقوط گرفتار می شوند پند های حکیمانه می دهند و سخنان عاقلانه سر می دهند ولی برای آنها سودی ندارد .


برای رهایی از دام های نفس و شیطان نباید خود را به طعمهء لذت های مممنوعه نزدیک کرد زیرا نزدیک شدن به این طعمه ها مساوی با گرفتار شدن روح شما در چنگ شیطان و دیو نفس است . هر کسی که فکر می کند که می تواند از این طعمه ها لذت ببرد ولی گرفتار نشود مانند آن پرنده ای است که در صدد استفاده از دانه در دام است و لی باید دانست هیچ صیادی برای دانه رساندن به مرغی دامی را پهن نمی کنند ولی پرندگان گمان می کنند که این طعمه ها برای سیر کردن آنها نهاده شده است.


 

ایمان خود را اندازه گیرید


 


اگر به شما خبر دهند که بزرگی به شهر آمده و هیچ نگهبان و دفتر داری ندارد و به  راحتی می توان پیشش رفت و هر چی هم بخواهی برایت می دهد، چه کار خواهی کرد؟ معلوم است ابتدا این سخن را باور نمی کنید ولی وقتی به این نتیجه رسیدید که این خبر صحیح بوده و واقعیت دارد  عکس العمل شما را می توان حدس زد؟حالا باید بدانید این خبر واقعیت دارد بزرگ بزرگان در کنار شماست و هر چی شما بخواهید برایتان عطا می کند ولی چون آینده نگر است مصلحت شما را در نظر می گیرید نه درخواست فعلی تان را ؟ ولی شما آن عکس العملی را که بعد از شنیدن خبر بالا نشان می دهید نسبت به او نشان نمی دهید . حال باید سوال کرد علت این تفاوت رفتار چیست ؟ آیا توانایی خدا را باور نمی کنید ؟ یا در توانایی او شک دارید؟ با همین مثال کوچک می توانید میزان ایمانتان را به خدا اندازه گیریی کنید. 


مسمومیت روح


 


وقتی کلمه مسمومیت را می شنویم فورا به یاد مریضی خاصی می افتیم که در اثر استفاده از غذای نامناسب دچار آن گشته ایم. اما مسمومیت روحی چیست؟ آیا تاکنون دچار آن شده اید ؟ چگونه متوجه مسمومیت روح خود می شوید؟اینها سوالهایی هستند که کسی به آنها  پاسخی ندارد. اصولا درک سلامتی روح از خیلی ها ساخته نیست. اما غذای روح ما همین شنیدنها و دیدن ها و گفتن هاست . و روح ما هر لحظه از این طریق در معرض مسمومیت و از دست دادن ذائقه درک حقایق قرار دارد. اغلب سرایت این مرض واگیر از طریق زبان است اصولا کنترل زبان کار هر کسی نیست. کلماتی که ما هر روزه بر زبان می آوریم بر سه بخش هستند بخشی که بدانها نیاز داریم تا زندگی روز مره ما سر و سامان یابد . بخشی که بدانها نیازی نداریم و از تفریح یا غرض های غیر مهم آنها را می گوییم بخشی که زیان آور است و در حکم سم برای روح ماست.


با توجه به گفتارهای خود در یک روز متوجه می شویم که کلماتی که ما بدانها نیاز داشته ایم بسیار اندک هستند و اغلب گفتارهای ما در باره مسائل غیر مفید و برخی هم مربوط به مطالب مضر هست.


باید توجه داشت که همین کلمات غیر ضروری و مضر، روح را مسموم می سازد و ذائقه روح را از درک مسائل عالم ماوراء که روح به صورت طبیعی با أن ارتباط دارد باز می دارد. درست مانند مسمومیت جسمی که جسم توانایی لذت از غذاهای جسمی را از دست می دهد روح نیز در اثر این مسمومیت درک لذت های روحی را از دست می دهد. حال تصور کنید که اگه روحی دائما در حال مسمومیت باشد چگونه می تواند به صورت صحیح درک لذت های واقعی را بکند. به همین دلیل است که اغلب انسانها از درک لذت های روحی عاجزند و راهی به آن ندارند.


بیایید به فکر درمان مسمومیت روحی خود باشیم اولین گام آن این است فقط حرف هایی را بزنید که بدانها نیاز دارید. آیا می توانید حداقل یک روز این تمرین را انجام دهید؟

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

نظر یا دیدگاه خود را بنویسید