تبلیغات

آمار بازدید

کاربران آنلاین: 2
بازدید امروز : 110
بازدید دیروز : 443
بازدید این هفته : 1054
بازدید این ماه : 15851
کل بازدیدها : 799976

ناگفته هایی از روزهای زندان صدام

 


صدام حسین رییس جمهور معدوم عراق در خاطراتش در زندان می نویسید ادعای داشتن بمب اتمی را فقط برای تحت فشار قرار دادن ایران به عنوان قدرتمندترین دشمنش مطرح کرده است.به گزارش سرویس بین الملل «جهان»، رونالد کیسلر روزنامه نگار آمریکایی مشهور در این باره گفت: هنگامی که صدام حسین را با هلی‌کوپتری از زندان به سمت بیمارستان به جهت معاینات پزشکی می‌بردند، وی از یکی از اعضای دفتر تحقیقات فدرالی امریکا خواست تا وطنش را از آسمان ببیند.


کیسلر در ادامه با اشاره به بسیاری از خاطرات صدام حسین در زندان از زبان صدام می‌گوید؛ صدام حسین در سال‌های زندان تولد خود را جشن گرفت، اما این بار به تنهایی و به دور از آن همه ساز و دهل. وی از “پیر” خواسته بود که برای تولدش شیرینی بیاورد که پیر نیز از مادرش خواست شیرینی لبنانی پخته و برایش بفرستد، اما به هیچ وجه به او نگفت که این شیرینی‌ها برای صدام است؛ چون در راین صورت محال بود مادرش برای صدام شیرینی تولد درست کند.


در این مطلب آمده است؛ صدام برای من از پیشنهاد غرب به وی برای ترک ریاست جمهوری عراق و اقامت در عربستان سخن گفت و تاکیدکرد که غربی ها به من وعده های زیادی داده بودند که من آن ها را قبول نکردم.
صدام خود را رهبری قوی می‌دانست و این پیشنهادها را توهین آمیز عنوان می‌کرد.


کیسلر همچنین در کتابی که قرار است تحت عنوان خاطرات صدام در زندان از اوایل دسامبر آینده منشر شود آورده است؛ صدام به پیر گفته است که قضیه سلاح های کشتار جمعی و ترس آمریکا از آن شروع شد که من این ادعا را فقط برای نگران نگه داشتن ایران به عنوان بزرگترین دشمنم از این مساله مطرح کردم و در صدد آن بودم که به محض از بین رفتن تحریم های آمریکا غنی سازی اورانیوم را شروع کنم.


صدام در روزهای اخیر بسیار نگران سلامتی خود بود و هر روز مورد معاینه پزشک قرار می‌گرفت، وی دارای یک یخچال برای خوراکی ها در زندا ن بود؛ خیلی قهوه می‌خورد، قهوه ای که بسیاری از اوقات توسط پیر برای او درست می‌شد؛ موهایش هم خیلی به سرعت رشد می کرد به طوری که یک آرایشگر مخصوص در زندان و ازطرف اف بی ای برای وی اختصاص داده شده بود.
بسیاری از این خاطرات از زبان جورج پیرو مدیر دفتر تحقیقات فدرالی آمریکا که روزانه ۵ الی ۷ ساعت را به مدت ۷ ماه با صدام در زندان سپری می کردآ است.
وی به خوبی زبان عربی را سخن می گوید؛ چراکه قبل از این که به آمریکا برود در لبنان زندگی می‌کرده است.
کیسلر در مورد صحت خاطرات منتشر شده در کتاب مذکور خاطر نشان کرد: تمامی خاطرات صدام و زندگی وی در طول زندان به صورت سری ضبط و در حال حاضر به صورت نوار ویدیویی در دست است.


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ناگفته هایی از روزهای زندان صدام, ۵٫۰ out of 10 based on 1 rating

نظر یا دیدگاه خود را بنویسید