تبلیغات

آمار بازدید

کاربران آنلاین: 2
بازدید امروز : 397
بازدید دیروز : 2521
بازدید این هفته : 4175
بازدید این ماه : 18972
کل بازدیدها : 803097

شنیدنیها

 در ساخت این کیک ۹ تنی، ۳ تن شکر، ۳ تن آرد، ۲ تن روغن و مقدار زیادی تخم مرغ، اسانس و کاکائو به کار رفته است.

در دهه مبارک فجر، بزرگ‌ترین کیک دنیا با ۹ تن وزن در شهر سنندج آماده می‌شود.


مسئول اجرایی تهیه این کیک امروز در گفت‌وگو با فارس گفت: در ساخت این کیک ۹ تنی، ۳ تن شکر، ۳ تن آرد، ۲ تن روغن و مقدار زیادی تخم مرغ، اسانس و کاکائو به کار رفته است و در روز ۲۱ بهمن ماه سال جاری در پارک جنگلی آبیدر به نمایش گذاشته می‌شود.


حسام منبری با بیان این مطلب که این اقدام با هدف معرفی و شناساندن شهر زیبای سنندج به جهان صورت می‌گیرد، افزود: در روز ۲۱ بهمن ماه این کیک در بین ۳۶۰ مدرسه سطح استان با یاد ۳۶۰ هزار شهید دانش‌آموز توزیع خواهد شد.


وی ادامه داد: این اقدام با همکاری آموزش و پرورش، بنیاد شهید استان و ۲۰ نفر از خیرین استان با مبلغی بالغ بر ۱۰۰ میلون ریال و با همکاری ۵ نفر از قنادان سنندجی صورت می‌گیرد.رکورد قبلی بزرگترین کیک دنیا به وزن ۵/۶ نیم تن به ایتالیا تعلق داشت.


 


پیرمرد پیش از دفن: لطفا یک لیوان آب!


 


وی در گفتگو با روزنامه شیلیایی اولیتماس نتیسیاس گفت: همه ما تعجب کردیم وقتی چشمانش را باز کرد و از جایش بلند شد.


پیرمرد ۸۱ ساله شیلیایی ، درست لحظه ای پیش از آن که جنازه اش دفن شود ، زنده شد.


به گزارش پایگاه اینترنتی الرایه، نزدیکان و دوستان وی که برای لحظه آخر و پیش از پایان مراسم ، می خواستند او را ببینند متوجه شدند مرده ، چشمانش را باز کرد و اندکی بعد دهانش را جنباند و گفت: لطفا یک لیوان آب! همسایه این پیرمرد که به تنهایی زندگی می کرد چند روز قبل خبر داده بود همسایه اش مرده است.


وی در گفتگو با روزنامه شیلیایی اولیتماس نتیسیاس گفت: همه ما تعجب کردیم وقتی چشمانش را باز کرد و از جایش بلند شد.


وی افزود: باور نکردنی است آدم این اندازه عمیق بخوابد. باور کنید تمام بدنش مثل یخ سرد بود.
پیرمرد خوش شانس که پیش از زنده به گور شدن ، از خواب بیدار شده بود، چیزی به خاطر ندارد و فقط یادش می آید کسی در آن شلوغی به او یک لیوان آب نداد.


 


خوش شانس ترین بچه دنیا


 


تولد نوزاد ۸ پوند و ۸ اونسی در ساعت ۸:۸ تاریخ ۸/۸/۰۸


نوزاد خانم هانتر Lindsey Hauer در ساعت ۸ و ۸ دقیقه صبح روز هشتم ماه هشتم سال ۲۰۰۸ در بیمارستان مینسوتا  Minnesota بدنیا امد و جالب است بدانید وزن این نوزاد دقیقا ۸ پوند و ۸ اونس است.


 


نگاه کردن به خورشید باعث عطسه می شود


 


مطالعات نشان داده وقتی نور خورشید از داخل چشم وارد می شود بخشی از عصبهای مغزی را تحرک کرده و واکنش آنها به این تحریک عطسه است.


بررسی ها نشان داده ، بیش از ۳۰ درصد افراد با نگاه کردن به خورشید عطسه می کنند و این به دلیل تحریک بخشی از مغز با قرار گرفتن در مقابل نور خورشید می باشد.


بسیاری از افراد تصور می کنند گرمای خورشید که به بینی می رسد موجب بروز عطسه می شود .اما واقعیت این است که اگر هنگام نگاه کردن به خورشید چشم ها بسته باشد با وجود اینکه گرمای خورشید دریافت می شود اما عطسه  ایجاد نمی شود، بنابراین مسئله گرما نیست.


به گزارش مهر به نقل از ساینتیفیک امریکن ، مطالعات نشان داده وقتی نور خورشید از داخل چشم وارد می شود بخشی از عصبهای مغزی را تحرک کرده و واکنش آنها به این تحریک عطسه است.


اما اینکه چرا نورچراغ منجر به عطسه نمی شود نیز مسئله ای است که محققان علت آن را در ناکافی بودن نورمصنوعی چراغها می دانند.


محققان معتقدند در نگاه کردن به اشعه خورشید دسته ای از نورهای قوی وارد مردمک چشم و شبکیه شده و رشته های عصبی را فعال می کنند و به منظور فعال کردن آنها نور چراغها به اندازه کافی قوی نمی باشد.


اما جالب اینجاست، در حدود ۳۵ درصد از افراد از چنین حساسیتی نسبت به نور برخوردارند و بقیه حتی با نگاه کردن مستقیم به نور خورشید نیز رشته های عصبی شان تحریک نمی شود تا عطسه کنند.


 


 لاکپشتی به اندازه یک قوطی کبریت
این لاک پشت کوچک که به راحتی در یک قوطی کبریت جا می شود در باغ وحشی در انگلستان بدنیا امده است.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

نظر یا دیدگاه خود را بنویسید